Nawigacja

 • Ze sztuką karate ku wartościom w życiu

  Ze sztuką karate ku wartościom w życiu

  W dniu 3 01 2018 roku na zaproszenie Dyrektora Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie Pani Zofii Mimier przebywał w tej  placówce trener Polskiego Związku Karate Andrzej Jędrzejewski.  Celem wizyty było przeprowadzenie z wszystkimi dziećmi w szkole, w podziale na grupy wiekowe Warsztatów  Rozwoju Osobistego pn. „Ze sztuką karate ku wartościom w życiu”.

  Program warsztatów powstał przy udziale Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Humanistyczno Społecznego SWPS w Poznaniu. Opiera się na założeniu rozmów z dziećmi na temat tego co jest dla nich ważne w życiu oraz podkreślenia priorytetowego w sztukach walki szacunku dla drugiego człowieka oraz umiejętności formułowania takiej hierarchii wartości która nie krzywdzi innych ludzi.

  Uczniowie  naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z uczestnictwa w zajęciach. Od zaraz zaczęli stosować omówione zasady np. nie poddawaj się, nie rezygnuj, okazuj szacunek drugiemu. Utrwalali pokazane ćwiczenia. Nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

   

  Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 1 Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 2 Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 3 Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 4 Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 5 Ze sztuką karate ku wartościom w życiu - Obrazek 6

 • Jasełka

  Jasełka
  Tradycyjnie, jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Jasełka. W rolę aktorów wcielili się uczniowie z klasy "0", I, II.
   
   
  Jednocześnie życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom naszej szkoły.
  Dyrektor SSP w Ładzinie oraz Zarząd SRWWW.
   
  Zapraszamy do galerii zdjęć --> Jasełka - Obrazek 1
 • Odwiedziny Mikołaja

  Odwiedziny Mikołaja

  06 grudnia w naszej szkole pojawił się długo wyczekiwany gość. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyki, a Mikołaj obdarował ich upominkami, sprawiając dzieciom wiele radości.

  Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 1 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 2 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 3 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 4 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 5 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 6 Odwiedziny Mikołaja - Obrazek 7

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  Szkolny Konkurs Recytatorski

   6 grudnia był w naszej szkole dniem szczególnym. W mikołajkowej atmosferze odbyły się eliminacje Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Udział wzięło 9 uczestników.

  I miejsce zdobył Antoni Hengielski z klasy 3, II miejsce - Alicja Sawczuk, III miejsce Amelia Sech, obie dziewczynki z klasy 2. Wyróżnienie zdobyła Karina Baderska z klasy 8.

  W tym dniu wręczono również nagrody w Szkolnym Konkursie Plastycznym” Jesienny pejzaż". Oto lista zwycięzców:

  klasa 1 – Wiktor Gajewski,

  klasa 2 - I miejsce - Marcel Drzewiński, II miejsce – Alicja Sawczuk, wyróżnienie - Michał Karpiński,

  klasa 3 - I miejsce Karolina Tankowska, II miejsce - Antonina Suchta, wyróżnienie - Lena Sawczuk i Antoni Hengielski,

  klasy 7-8 - I miejsce - Marta Masiukiewicz, II miejsce – Nikola Ligęza, III miejsce - Karina Baderska.

   Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom!"

  Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1 Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 2 Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 3 Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 4 Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 5 Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 6

 • PAMIĘTAMY i DZIĘKUJEMY

  W dniu 19 listopada 2018 roku pożegnaliśmy z ogromnym żalem naszą koleżankę, nauczyciela przyrody i geografii, wychowawcę, Panią mgr Joannę Strzelczyk.

  PAMIĘTAMY i DZIĘKUJEMY

   

  PAMIĘTAMY i DZIĘKUJEMY - Obrazek 1

 • 11 listopada

  11 listopada

  W piątek 9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się na apelu, aby o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewać hymn Polski. Najstarsze klasy zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli zebranym losy naszego kraju. Nie zabrakło znanych wszystkim utworów patriotycznych m.in.: „Wojenko, wojenko”, „My, Pierwsza Brygada” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy przeprowadzono konkursy plastyczne, historyczne, odbył się też bieg niepodległości.

  W tym uroczystym dniu odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów.  Przyjęci w poczet uczniów zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, wykazali się wiedzą o swojej ojczyźnie. Po pasowaniu i życzeniach od starszych kolegów otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki, a w klasie czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć: 11 listopada - Obrazek 1

 • Droga do Niepodległej

  Dnia 06 listopada 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 2 im. L Teligi w Kamieniu Pomorskim, odbył się konkurs "Droga do Niepodległej. Historia Polski 1795-1918". Gratulujemy II miejsca naszej uczennicy klasy VII Ilonie Osmałek i nauczycielowi historii Panu Krzysztofowi Szyszce.

  Droga do Niepodległej - Obrazek 1

 • Bieg na 100-lecie Niepodległości Polski

  Bieg na 100-lecie Niepodległości Polski
  Dnia 08 listopada 2018r. nauczyciel WF, pani Magdalena Frankowska, zorganizowała bieg na 100-lecie Niepodległości Polski. W biegu brały udział dzieci z Punktu Przedszkolnego "Zielony Listek", rocznego oddziału przygotowania przedszkolnego oraz uczniowie klas I-VIII. 
   
  Nasi zwycięzcy:
  Bieg przedszkolaków -Dominik Żochowski
  Zerówka -Oliwier Tankowski
   
  Grupa młodsza klasy I-II
  I miejsce Joanna Tankowska
  II miejsce Alicja Sawczuk
   
  Klasy III-VI dziewczynki :
  I miejsce - Oliwia Famulska -Bagińska z klasy III
  II miejsce-Karolina Tankowska z klasy III
  III miejsce - Karolina Dębska z klasy IV
   
  Klasy III-VI chłopcy 
  I miejsce - Orfeusz Dolak klasa VI
  II miejsce -Gracjan Dziadek-Wasielewski klasa VI
  III miejsce - Nikodem Zaniewski - klasa V
   
  Klasy VII-VIII dziewcznki
  I miejsce Marta Masiukiewicz -klasa VII
  II miejsce Martyna Wiśniewska - klasa VIII
  III miejsce Aleksandra Tankowska - klasa VII
   
  Klasy VII-VIII chłopcy 
  I miejsce - Krystian Zaniewski -klasa VIII
  II miejsce- Alan Jagodziński - klasa VIII
  III miejsce - Dorian Kania klasa VII
   
  Chcielibyśmy aby ten bieg stał się tradycją naszej szkoły.
   
  Zapraszamy do galerii zdjęć:
  Bieg na 100-lecie Niepodległości Polski - Obrazek 1
 • Pasowanie na przedszkolaka

  "Jestem sobie przedszkolaczek, 
  nie grymaszę i nie płaczę,
  na bębenku sobie gram, 
  ram tam tam, ram tam tam ."
   
  Tą radosną piosenką rozpoczęło się pasowanie na przedszkolaka, które odbyło się 30 października w naszym punkcie przedszkolnym "Zielony Listek".
   
  Pasowanie na przedszkolaka - Obrazek 1 Pasowanie na przedszkolaka - Obrazek 2 Pasowanie na przedszkolaka - Obrazek 3 Pasowanie na przedszkolaka - Obrazek 4
 • Dnia 18.10.2018 r. odbył się próbny alarm przeciwpożarowy z udzialem strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

   

   - Obrazek 1

 • Zajęcia z robotyki

  Dnia 17.10.2018r. po raz kolejny odbyły się w naszej szkole zajęcia z robotyki i elementów programowania. Ile radości i satysfakcji przysparzają zobaczcie sami :)

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć --> Zajęcia z robotyki - Obrazek 1

 • KONCERT ŻYCZEŃ

  15 października w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się „Koncert Życzeń” dla nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie przygotowali życzenia, piosenki i mini koncert gry na dzwonkach, pojawiły się utwory szkolne i światowe przeboje. Dziękując za pracę i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie wspólnie zaśpiewali „Sto lat”.

  KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 1 KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 2 KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 3  KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 4 KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 5 KONCERT ŻYCZEŃ - Obrazek 6

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  W trzeci weekend września 2018 setki tysięcy wolontariuszy w całej Polsce wzięło udział w akcji „Sprzątanie świata – Polska". Uczniowie naszej szkoły także przyłączyli się do tej akcji. 21 września wszystkie dzieci wyposażone w worki na śmieci, jednorazowe rękawiczki poszły zbierać śmieci. Każda klasa dostała do posprzątania nieduży teren w najbliższej okolicy szkoły. Była to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz zainicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018 - Obrazek 1 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018 - Obrazek 2 SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018 - Obrazek 3

 • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

  W środę, 26 września, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W czasie apelu startujący uczniowie przedstawili swoje kandydatury, powiedzieli kilka zdań na swój temat: czym się interesują, jakie mają hobby, co zrobią dla uczniów i szkoły jeżeli zostaną wybrani do Samorządu Uczniowskiego. Następnie wszyscy uczniowie dostali karty do głosowania i oddali głosy na swoich kandydatów. Opiekun Samorządu Uczniowskiego wybrał komisję, która podliczyła głosy. Po podliczeniu głosów spotkaliśmy się ponownie aby ogłosić wyniki.

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018 - Obrazek 1

 • Dzień Chłopaka

  Dzień  Chłopca  w  naszej  szkole  był  dniem  wyjątkowym.  Oprócz pysznego poczęstunku   i   prezentów,  wszyscy  chłopcy  wzięli  udział  w  Konkursie Cukierkowym,  w którym wykazali się świetną umiejętnością słuchania czytanej literatury  i  znajomością  bohaterów  literackich.  Wygrali olbrzymi Puchar Cukierków!  Dodatkowo  pokazali, że posiadają nie tylko zalety umysłu, ale i ciała,   rozgrywając   dwa  emocjonujące  mecze  piłkarskie.  W  ten  sposób uczciliśmy   nie  tylko  Dzień  Chłopca,  ale  równiez  wzięliśmy  udział  w Ogólnopolskim  Dniu  Głośnego  Czytania i Europejskim Tygodniu Sportu. Brawo My! :)

   

  Dzień Chłopaka - Obrazek 1 Dzień Chłopaka - Obrazek 2 Dzień Chłopaka - Obrazek 3 Dzień Chłopaka - Obrazek 4 Dzień Chłopaka - Obrazek 5

 • Dzień przedszkolaka w rocznym oddziale przygotowania przedszkolnego.

  Dzień przedszkolaka w rocznym oddziale przygotowania przedszkolnego.

  Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Przedszkolaka w rocznym oddziale przygotowania przedszkolnego.

  Dzień przedszkolaka w rocznym oddziale przygotowania przedszkolnego. - Obrazek 1

 • Wycieczka do Wioski Wikingów i Słowian. 17.09.2018

  Wycieczka do Wioski Wikingów i Słowian. 17.09.2018
  17 września dzieci z klas I-III i rocznego oddziału przygotowania przedszkolnego miło spędziły dzień w Skansenie Słowian i Wikingów .
  Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem w historię Wolina i okresu wczesnego średniowiecza. Uczniowie  wytwarzali filc, pisali gęsim piórem, lepili naczynia z gliny oraz uczyli się strzelać z łuku. Próbowali dawnych specjałów, podpłomyka z miodem lub serem z ziołami, najbardziej smakował piernik wypiekany w piecu chlebowym z ziołową herbatką. Dla łasuchów była też kiełbaska z ogniska. Między posiłkami dzieci zwiedziły wioskę. Zadowolone, pełne wrażeń wróciły do domu.
   
  Zapraszamy do galerii zdjęć:
   
  Wycieczka do Wioski Wikingów i Słowian. 17.09.2018 - Obrazek 1
 • Serdecznie dziękujemy Pani  Renacie Hengielskiej - mamie Antka z klasy III - za udział w konkursie organizowanym  przez firmę produkującą pomoce szkolne i zdobycie nagrody dla uczniów.

  Konkurs  polegał  na  opisaniu  zespołu klasowego i szkoły swojego dziecka. 

  Oto  fragment listu: "Mój synek właśnie otrzymał promocję do klasy III  w  Społecznej Szkole Podstawowej w Ładzinie. Jest to mała szkoła, klasa składa  się tylko z 12 uczniów. Mają świetną Panią wychowawczynię, uczniowie wręcz  ją  uwielbiają, potrafi przekazać wiedzę dzieciom, a przede wszystkim dodatkowo  uczy  ich  wrażliwości, miłości do zwierząt i przyrody (...)Klasa jest  zgrana,  związana  bardzo emocjonalnie ze sobą, każdemu życzę, aby był tak  zadowolonym  ze  szkoły  i  rówieśników,  jak mój syn. A jeśli syn jest szczęśliwy, to i ja jestem szczęśliwa, dzięki temu nauka lepiej idzie (...)"

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za tak miłe słowa i za upominki!"

   - Obrazek 1

   

 • Nowy Rok Szkolny 2018/2019

  Po raz szesnasty w Społecznej Szkole Podstawowej przywitaliśmy nowy rok szkolny . Po uroczystym otwarciu, uczniowie starszych klas złozyli życzenia : samych piątek i szóstek braci uczniowskiej , klasie ósmej powodzenia na egzaminie końcowym a pierwszakom wkroczenia z uśmiechem w nowe obowiązki uczniowskie, nauczycielom dobrej wspólpracy.
  Do życzeń dołączył się Zarząd SRWWW.
  Na koniec pożegnaliśmy wakacje wspólnie odśpiewaną piosenką .

   

   
  Nowy Rok Szkolny 2018/2019 - Obrazek 1 Nowy Rok Szkolny 2018/2019 - Obrazek 2
 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  w dniu 3 września 2018r. (poniedziałek)

  9:15 –   Msza Św.

    10:00 –  spotkanie w szkole - punkt przedszkolny,

  oddział zerowy  i   klasy  I - VIII

   

  Wyjazd autobusu szkolnego o  8:45 trasą: Wolin, Mokrzyca Mała, Unin, Kodrąb, Warnowo – szkoła)

  Wyjazd powrotny ze szkoły około: 11:00

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane